Ana Kolon Tesisatı

Ana Kolon Tesisatı

Ana Kolon Tesisatı


Ana Kolon Tesisatı,Bina önüne bırakılan igdaş servis kutusundan alınarak merdiven boslugundan her daireye vana bırakılarak yapılır. Binanın dısına boruya baglı dikine deprem vanası koyulur vanaların içinde özel 30×60 kutu konularak tamamlanır . Bir dairenin abone olması gaz acımına yeterli olucaktır.


Ana Kolon Tesisatı Bina ana kolon tesisatı nasıl yapılır. Öncelikle bina dışında igdaşın bırakmış olduğu servis kutusundan başlayarak siyah çelik boruyla tesisat yapılır. Binanın ön cephesine gelindiğinde kesme vanası deprem valfi koyulur. Binanın içine çelik boruyla girilir. Her dairenin kapı önüne vana bırakılır. Bu sayaç vananız olur. Tüm katlara çıkarak işlem tamamlanır. Kaynaklı olarak yapılan tesisat bir günde biter.


Dogalgaz tesisatı deyince akalımıza sadece daire içinde yapılan siyah gaz boruları gelir. Bu siyah borular daireye gelene kadar çok uzun yollardan gelir. Dogalgaz ülkemizde maalesef az miktarda bulunduğundan ithal etmek zorunda kalıyoruz. Sırasıyla Rusya,Azerbaycan ve irandır. Ülkemizde doğalgaz kullanımı oldukça yaygın hale gelmiştir. Özellikle metropol şehirlerde bu oran % 90 lara çıkmaktadır. Yurt dışından gelen gaz devasa büyük depolarda rezerve edilir.


Depolardan çelik politilen kaplı borularla tüm ana hartellere döşenir. Cadde ve sokakların başına vana basınç düşürücüler koyulur. Daha sonra sokak aralarına ve bina önlerine kadar plastik su şebekesi borusu gibi borularla taşınır. Bina önüne servis kutusu bırakılır. Gaz dağıtım şirketlerinin işi bitmiş olur. Daha sonrasında Gaz dağıtım şirketinin yetki verdiği özel şirketler devreye girer.

Vatandaşların bu özel şirketlerle analaşmasıyla işleme başlanmış olur. Şirket kaynak sertivikalı ustasıyla beraber Bir proje hazırlar Tesisatın boru çapı yapılış şekli belirlenir. Usta servis kutusundan başlayarak belirlenen çelik boruları kaynatmaya başlar. Binanın ön cephesinde müsait bir yere dikine kesme vanası,deprem vanası koyar. Bina içine ilerlettiği boruyu ilk gelen daire kapısını üstünden geçerken bir adet vana bırakır. Bu dairenin branşman saat vanası olur.Ücretsiz keşif hizmetlerimizden yararlanın. Rüzgar ısı mühendislik doğalgaz tesisat fiyatlarında en uygun fiyatlar

dogalgaz bina dogalgaz, bina dogalgaz projesi

Ana Kolon Tesisatı

doğalgaz fiyatları

Ana sayfa için tıklayın

Ana Kolon Tesisatı