En iyi kombi, En iyi kombi hangisi

En iyi kombi markaları nelerdir ? En iyi kombi hangisidir anketimizi doldurun.

Siz müşterilerimiz en iyi kombi anketimizi doldurarak yeni kombi alacaklara tavsiyelerde bulunun.

En iyi kombi hangisidir ?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Şimdi sizlere bu sektörde bulunan kombilerden en kalitelerinin hangileri olduğunu anlattığımız yazımızı paylaşacağız. Bilgilenmek için mutlaka okumalısınız.

Kombi tercihi nasıl yapılır ?

Evimize kombi seçerken nelere dikkat etmeliyiliz.. En iyi kombi, en iyi kombi hangisidir sorularınıza cevap vermeye çalışacagız. Tüm sorularınızın cevabı yazımızda !

En iyi kombiler hangisi ?

Şu anda en iyi kombi marka sıralaması yapacak olursak:

 1-Vaillant

2-Buderus

3-Bosch

4-Demirdöküm

5-ECA

gibi sıralayabiliriz. Almanız gereken kombi saydığımız bu markalar içerisinde her hangi birisi olabilir. Bu tabi ki bütçenize göre de değişir. Bütçeniz 1600tl ve üzeri ise vaillant, altı 1400 tl 1600 tl arası ise buderus ve bosch’tur.

Bunların daha altında olsun beni uğraştırmasın derseniz eğer demirdöküm yada ECA alabilirsiniz. Farkı ne diye sorarsanız farkı ömürleridir. Bir kombinin ömrü ortalama 12 yıldır. Vaillant kombi bunu 3 yıl daha arttırmıştır.

Hangi kombiyi almalıyım ?

Kombilerin sistemi her ne kadar aynı olsa da kalite farkı kullanıcıların gözünden kaçmıyor. Kombinin içinde ana eşanjör, pompa, gaz valfi, elektronik kart ve bakır borular vardır.Bu soruyu yani en iyi kombi hangisi derken şöyle açalım. Mesela normal bir bakır ana ana eşanjör 2 kg ağırlığındadır. Aynı eşanjör vaillant kombide 3 kg civarındadır. Malzemeyi daha kalın daha sağlam yaptıkları için ömrü haliyle daha fazla oluyor. Kombi alırken ufak rakamlardan kaçmamak gerekir. Hem yakıtta tasarruf sağlayın hemde daha uzun yıllar kullanın.

Kombinin tanımı; Kombilerin çalışma prensibi aynıdır ve aynı görevi yapamak için farklı markalarca üretilmiştir. Kombinin birinci özelliği sıcak su vermesidir. Evinize gelen şebeke suyunu anlık olarak ısıtarak yaklaşık 6-7 saniyede musluklara gönderir. Kombi sıcak suyu nasıl verir? Şebeke suyunun eşanjörden geçerken altında yanan ateş suyu ısıtır. Şebeke suyunun basıncıyla borulardan giden sıcak su açtığınız musluktan akmış olur.

Kombi kalorifer ısıtması; Kombinin altında çekilen kalorifer tesisatı yardımıyla gidiş dönüş olmak üzere iki adet boru vardır. Kalorifer borularında her radyatöre ayrı ayrı te atılarak giriş çıkış yapılır. Kalorifer tesisatı radyatörler ve kombi kapalı devre çalışır. Tüm bu sistemin içinde yaklaşık 150 litre su vardır. Aynı su ısıtılarak sürekli olarak sistemde pompa yardımıyla devirdaim edilir.

 

-En iyi kombiler

-En ucuz kombiler

-Kombi fiyatları

-Hangi kombi markası iyidir

-Demirdöküm kombiler iyi midir ?

-Eca kombiler iyi midir ?

-Kombi kullanıcı yorumları

 

en iyi kombiler